Wnętrze w stylu glamour – dowiedz się, czym powinno się wyróżniać

Mieszkanie w stylu glamour to obecnie jeden z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Pomimo że styl ten ma również swoich sceptyków, którzy są zdania, że jest to synonim kiczu i przesady, dobry projekt i odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że wnętrze w stylu glamour zyska bardzo stylowy i wielkomiejski charakter. Dziś zatem podpowiadamy, czym powinien wyróżniać się szykowny styl glamour.

Chcesz zaprojektować swoje wnętrze w duchu glamour?
+48 601 62 47 81
www.kingasliwa.pl
Zadzwoń! Z pomożemy Ci zaaranżować Twoje mieszkanie

“Glamour” – co to właściwie oznacza?

Słowo glamour trudno jest jednoznacznie przetłumaczyć na język polski, oznacza ono bowiem zespół takich cech, jak: blask, przepych, urok, bogactwo. Do narodzin stylu glamour przyczyniło się amerykańskie kino lat 40. i 50. Styl swój początek znalazł w luksusowych willach największych gwiazd kina, w których nie mogło zabraknąć kryształowych żyrandoli, ludwikowskich sof, błyszczącego szkła i obszernych dywanów.

Co wyróżnia styl glamour?

Glamour bazuje na połączeniu ze sobą rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się od siebie odległe. Z jednej strony nawiązuje do barokowego przepychu, z drugiej zaś do współczesnego designu wyrażonego poprzez błyszczące, a nawet kolorowe dodatki, bo blask to najważniejsza cecha stylu glamour. Najbardziej charakterystyczne dla wnętrz w stylu glamour jest kontrastowe zestawienie barw, stylizowane meble i bogato zdobione detale, takie jak: wzorzyste, ale stonowane w barwach tapety dekoracyjne, żyrandole, lustra, świeczniki, które podkreślą indywidualny i niepowtarzalny charakter pomieszczenia. Glamour to bez wątpienia styl ponadczasowy, luksusowy przeciwstawiający się minimalizmowi i prostocie.

salon połączony z jadalnią w stylu glamour

Kolory stylu glamour

Glamourowy wystrój definiuje połączenie bieli, szarości i czerni. Biel jest najczęściej wykorzystywanym kolorem w stylu glamour zwłaszcza w połączeniu z mocno kontrastującą czernią lub odcieniami szarości. Oprócz klasycznych barw, ten styl uwielbia paletę róży, fioletów i przygaszonych zieleni. Na tle neutralnych kolorów dobrze sprawdzi się jeden wyrazisty element, na przykład stylizowany fotel w kolorze fioletowym. Obowiązkowo w żadnym wnętrzu glamour nie może zabraknąć połyskujących materiałów, które wprowadzą do pomieszczenia odrobinę luksusu. Ściany można ozdobić w błyszczącą tapetę w ozdobny ornament, a całość dopełnić złotymi bądź srebrnymi dodatkami. Grunt to zachować równowagę i umiar, dzięki którym mieszkanie będzie elegancie, a nie kiczowate.

Meble do salonu w stylu glamour

Meble do pokoju dziennego powinny być wygodne, praktyczne i jednocześnie sprawiać wrażenie wytwornych. W salonach i pokojach dziennych w stylu glamour najlepiej postawić na klasyczne meble z barokowymi akcentami. Barokowe fotele obite miękkim pluszem, skórą bądź żakardem ozdobią każde pomieszczenie. Doskonałym dopełnieniem takiego wystroju będzie rzeźbiony, minimalistyczny stół z designerskimi krzesłami. Ludwikowskie meble dodają luksusowego szyku i jednocześnie tworzą interesujące połączenie z innymi nowoczesnymi meblami w najlepszym wydaniu.

meble stylizowane na styl barokowy

Łazienka zaprojektowana w nowoczesnym stylu glam

Łazienka w stylu glamour powinna łączyć funkcjonalne i użyteczne rozwiązania z ozdobnymi dodatkami i oczywiście połyskiem. Urządzając łazienkę glam, należy sięgać po nowoczesne materiały. Przede wszystkim nie można zapominać o błyszczących meblach łazienkowych w kolorze klasycznej bieli lub czerni. Glamour to blask, a stwierdzenie to najpełniej wyrazi szklana mozaika lub tradycyjne płytki o wysokim połysku. Modne posadzki i ściany o lustrzanych powierzchniach spowodują, że wykończenie łazienki będzie bardzo eleganckie. Wanna i umywalka również mogą być glamour. Na rynku dostępnych jest wiele kształtów i wzorów ceramiki łazienkowej, dzięki którym łazienka zyska całkiem nowy charakter. W łazienkach glamour istotne są również dodatki, dlatego nie można zapomnieć o ozdobnych ramach luster, eleganckich uchwytach i dużych wiszących kryształowych lampach, które oświetlą wnętrze.